Чому скарифікація важлива?

Якісний газон вимагає багато догляду. Недостатньо регулярного скошування, поливу у посушливі періоди, мінерального живлення. І саме зараз сприятливий час для осінньої скарифікації.

Вертикуляція - це поєднання англійських слів vertical і cut. Так, вертикальне зрізання газону дійсно відбувається під час вертикуляції. Але як би кардинально це не звучало, це допомагає газону.

Поперечний розріз аератора показує ножі

Протягом року на газоні проводиться багато роботи. Войлок утворюється на землі під газоном із залишків скошеної трави та бур'янів. В ньому ростуть різні бур'яни і мох, верхня частина землі "задихається" від того, як ми ходимо по галявині. Через цей шар вода не проникає в ґрунт, а кисень до землі не потрапляє. Ножі скарифікатора розколюють цю кірку, прорізують мох і бур'яни, а водночас проріжуть молоді сходи газону. Це сприятиме його росту. Тоді вода й кисень легше потрапляють у ґрунт. Після скарифікації газон виглядає, як після "бою", але дуже швидко відновлюється і густіє.

Вертикуляція ідеально виконується в двох напрямках. Спочатку ви перетинаєте весь сад смугами в одному напрямку, а потім хрест-навхрест в іншому напрямку. Однак важливо проводити скарифікацію, коли газон не надто вологий після дощу, оскільки леза можуть його перекопати. При цьому трава не повинна повністю висохнути. Встановіть скарифікатор так, щоб леза прорізали ґрунт на максимальну глибину 2-3 мм.