Підготовка теплиці до нового сезону (покроково)


З приходом весни настає пора підготовки теплиць до нового сезону. Але поки дійде справа до перших посівів і посадок, варто подбати про саму теплицю. У цій статті ми пропонуємо вам кілька корисних порад і підказок, як підготуватися якнайкраще.

Почистіть теплицю

Перш ніж приступати до підготовки теплиці, її необхідно спочатку ретельно очистити. Приберіть залишки рослин і листя з минулого сезону, вимийте вікна від пилу і бруду. Для внутрішнього миття вікон рекомендуємо використовувати суміш оцту з водою або придбати спеціальний миючий засіб для теплиць.

Зробіть перевірку

Проведіть внутрішній і зовнішній огляд вікон, несучих конструкцій і фундаменту споруди для виявлення механічних пошкоджень. Якщо помітили тріщини, деформації чи інші недоліки – замініть або полагодьте проблемні ділянки.

Підготуйте землю

Важливо правильно підготувати ґрунт для нових посівів. Якщо рослини вирощуються в контейнерах, замініть його на новий. Якщо безпосередньо в теплиці, внесіть добрива або компост для покращення якості ґрунту. Для перекопування і перемішування можна використати невеликий електричний або акумуляторний культиватор. Також слід пам'ятати про регулярне оновлення ґрунту, замінюючи його не рідше одного разу на п'ять років на глибину не менше 15 см, щоб забезпечити оптимальні умови для росту та розвитку рослин.

Встановити систему поливу

Важливо стежити, щоб рослини в теплиці мали достатню кількість води. Якщо немаєте часу на регулярний полив, система автоматичного поливу подбає про полив за вас. Є багато різних типів зрошувальних систем, які можна використовувати, але найкраще для теплиць підходять крапельні або перколяційні. Вони зрошують лише ґрунт під рослинами, уникаючи температурного шоку, який вони зазнали б у перегрітій теплиці, наприклад, коли обприскують листя крижаною водою. Пам’ятайте також, що тепличні рослини потребують більше води, ніж рослини на відкритому повітрі.

Вирішіть, що ви хочете виростити

Перш ніж приступати до фактичної посадки, важливо ретельно обдумати, які рослини ви плануєте вирощувати і які вимоги вони мають до ґрунту, води і світла. Також враховуйте швидкість їх росту та методи збирання. Наприклад, можна розглянути посадку салату між помідорами, адже поки помідори підростуть, салат буде готовий до збору.

Майте на увазі, що теплиця – це фактично штучне середовище, тому доглядати за рослинами потрібно регулярно і послідовно. При правильному плануванні і підготовці теплиці можна виростити гарний врожай овочів та зелені.