Як вибрати дровокол?
На сьогоднішній день ще багато хто рубає дрова вручну. Але для цього є дровокол, який має багато переваг. Він простий у використанні, може розколювати колоди, і, перш за все, працювати з ним набагато безпечніше.
На сучасному ринку можна зустріти дровоколи з різними типами приводу. Професійні великі які працюють за допомогою гідравліки від трактора. І так звані ''побутові'', що працюють від електричних двигунів або двигунів внутрішнього згоряння.
Їх також можна розділити на вертикальні та горизонтальні відповідно до положення дров, які розколюють.
Горизонтальні колуни рухають деревину проти клина, який розколює її. Перевагою є те, що вам не потрібно піднімати колоди на висоту, але ви керуєте машиною в передньому положенні на землі, що може бути дуже втомливим при тривалій роботі. Тому деякі горизонтальні пристрої оснащені більш високими ніжками з коліщатками, щоб зробити їх зручнішими в експлуатації. Цей тип дровокола підходить для тих, хто час від часу займається заготівлею дров.
Вертикальні колуни можна розділити за конструкцією та продуктивністю. Клин рухається зверху вниз по столу або підставці. Для заготівлі дров для камінів і печей придатні машини, оснащені столиком, по якому рухається розколюючий клин. Їх перевага в тому, що вони часто оснащені регульованим упором. Це дозволяє встановити висоту, на яку має повернутися клин після розколювання колоди. Якщо ви збираєтеся розколювати більш короткі колоди, не потрібно чекати, поки клин опуститься з найвищого положення, ви виставляєте висоту переміщення клина тільки на потрібну довжину колоди, і робота йтиме набагато швидше.
Вертикальні колуни можуть обробляти навіть більші та товстіші колоди довжиною до 105 см. Тому вони придатні щоб заготовляти дрова для великих печей і котлів.
При виборі дровокола також необхідно враховувати потужність. Для колод з м’якої деревини ялини діаметром близько 25 см і довжиною до 40 см достатньо машини з тиском розколювання 4 тонни. Якщо ви хочете подрібнити більш тверду, наприклад, букову деревину, вам слід придбати верстат з тиском 7 тонн і більше. Вища потужність розколювання також дозволяє використовувати так званий поперечний клин, який одним рухом ділить колоду на частини.
Як щодо безпеки в роботі з дровоколом?
✅ Розколювачі оснащені можливістю керування двома руками, це означає, що вам потрібно натиснути дві окремі кнопки щоб запустити їх — обов'язково дотримуйтесь інструкцій з техніки безпеки, наданих виробником!
✅ Під час роботи поблизу не повинно бути нікого, хто може отримати травми від колуна, особливо дітей!
✅ При розколюванні може відлітати стружка, тому необхідно мати спеціальний одяг, взуття, робочі рукавички і захисні окуляри. Для великих машин краще використовувати шолом із захисним щитком!
✅ Під час роботи постійно слідкуйте за станом верстата і дров! Якщо колода будь-яким чином провисне, негайно припиніть роботу та відрегулюйте її положення, інакше вона може підскочити, вилетіти та поранити когось!
✅ Встановлюйте дровокол на тверду рівну поверхню, щоб він не перекинувся!
✅ Перед роботою завжди читайте інструкцію користувача, особливо умови безпеки при використанні машини!