Чим опалюватимете цієї зими?

Ціни і на газ, і на електроенергію зросли до таких висот, що якщо щось не зміниться швидко, багатьом доведеться відключити свої газові та електричні котли і повернутися до традиційних печей.    Дрова, як і раніше, є одним з найдешевших варіантів опалення будинку. І на цьому можна   заощадити. Коли ви доставите рубану деревину, єдина робота буде вирівняти її в дров'яному сараї. Якщо вам доставлять один метр деревини, яку ви розпиляєте, а розколете самі, то це може бути дешевшим більш ніж наполовину.

Так зване самостійне виробництво деревини є найдешевшим. Саме час підготувати деревину до зими.      

 

                                Якою пилкою починаємо роботу?

В наші дні вам буде важко знайти людину, яка працює з ручною пилкою. Бензопила сьогодні не повинна бути відсутня на жодній дачі або в будинку. Він знаходить своє застосування не тільки в заготівлі дров, використовувати його можна практично цілий рік для різних робіт по дому.

Бензопила – це класика. Він має високу продуктивність, ніякі кабелі вас не обмежують. Незначним недоліком є ​​чутливість до правильного регулювання карбюратора, вищі вимоги до експлуатації та обслуговування. І останнє, але не менш важливе: також треба подумати про високий рівень шуму. Якщо цілий день пиляти бензопилою у густозабудованому районі, навряд чи це піде на користь добросусідським відносинам.

Тому електрична ланцюгова пилка може бути підходящим вибором. Його рівень шуму незначний проти бензопилой. Технічне обслуговування практично обмежується очищенням, доливкою олії та регулярним шліфуванням ланцюга. Складний запуск виключено. Однак ви обмежені лише тим місцем, куди може дотягнутися подовжувач під час роботи.

 Альтернативою двом попереднім пилкам може стати пила з акумуляторним приводом. Тиха, проста в обслуговуванні, її легко запустити, ніякі кабелі не обмежують вас. Ви обмежені лише ємністю акумулятора, від якого залежить час, протягом якого можна працювати пилкою на одному заряді. Тут рішенням може стати покупка кількох акумуляторів та постійна зарядка акумуляторів під час роботи. Покупна ціна акумуляторів є дещо вищою, але ви можете скоротити витрати, вибравши пилку, акумулятори якої сумісні з іншими машинами, в рамках програми акумуляторів. Потім ви можете використовувати акумулятори протягом усього року, наприклад, для приводу газонокосарок, снігоприбиральників, тримерів, кущорізів, кущорізів, культиваторів, аераторів, повітродувок та іншої садової техніки.

Якщо ви регулярно заготовляєте велику кількість деревини, добрим вибором може стати циркулярна пилка.

 

 

               Ми закінчили і що далі?

Звісно, ​​шпали треба розділити. Якщо у вас достатньо сміливості та сил, ви можете піти на це з сокирою. Для невеликих колод це не може бути непереборною проблемою. Однак розколювання товстих колод вимагає великої майстерності, фізичної підготовки та займає багато часу.

Тому варто мати дровокол для регулярної підготовки деревини. Гідравлічні системи різних колун можуть створювати тиск до 22 тонн, чого більш ніж достатньо для розколювання навіть найтвердіших колод.

Електричний горизонтальний дровокол достатній для колки колод діаметром до 25 см. Ви просто кладете деревину в дровокол, вам не потрібно її утримувати. Потім просто натисніть на важіль, і клин, що розколює, встромиться в колоду, як масло.
Для колки товстіших колод вам знадобиться потужніший вертикальний дровокол, де найпотужніші машини впораються навіть з колодами діаметром 35-40 см. Крім того, деякі моделі дровоколів можуть бути оснащені так званим поперечним клином. Він розбиває колоду прямо на чверті, і, таким чином, робота виконується вдвічі швидше.
І чи справді воно того варте?

Тільки від вас залежить, чи заплатите ви неабияку суму за готові дрова, чи віддасте перевагу заощадити і витратити трохи часу на їх переробку в домашніх умовах.