Сонячний підігрів води в басейні: Як не помилитися при підключенні

Сонячні батареї в нашому кліматі допоможуть продовжити сезон купання в басейні на кілька тижнів. Енергія сонця є безкоштовною, а так як вони зазвичай підключені до контуру фільтрації, вода в басейні може бути теплою з весни до осені без збільшення витрат на обслуговування. Однак для того, щоб панелі використовувалися ефективно, їх необхідно правильно з’єднати. В іншому випадку може виникнути ситуація, коли вони замість нагрівання будуть охолоджувати воду.

Досить часто ми можемо зустріти ситуацію, коли власник басейну купує одну або декілька панелей, підключає їх до виходу фільтрації та басейну. Це просте рішення, яке певною мірою спрацює. Відфільтрована вода нагрівається в панелях і стікає в басейн. Але тільки якщо світить сонце. У дощові дні, коли температура може опускатися нижче 20 °C, панелі охолоджують воду. І до настання сонячних днів коли стовпчик термометра підніметься вгору, ви з подивом виявите, що вода в басейні ледве має 20 °C, а це точно не комфортна температура для купання.

Можна не вмикати фільтрацію в холодні дні, щоб вода не циркулювала через панелі, які виконують функцію охолоджувача, але тоді у воді можуть накопичуватися домішки, які призведуть до помутніння та сприятимуть утворенню водоростей. Так що з цим робити?

Рішення дуже просте. Підключіть до контуру двоходовий клапан, щоб відвести воду від панелей. Ви створюєте другий контур за допомогою шланга або труби, і залежно від того, в яке положення ви перемикаєте клапан, вода буде протікати через панелі або навколо них.


Переваги цього рішення подвійні. У холодні дні панелі не охолоджуватимуть воду. Однак, коли тривалий час стоїть тропічна жара, вони можуть перегрівати її. Купання в надто теплій воді вже не приносить задоволення, крім того, у занадто теплому середовищі краще розмножуються шкідливі бактерії та  водорості, і для підтримки її якості потрібно більше хімії та зусиль.

Завдяки такій дрібниці, як двоходовий клапан, ви зможете контролювати температуру води та її якість.