Все, що вам потрібно знати про газонокосарку-робот

 

Якщо ви збираєтеся купити газонокосарку-робот, ви, ймовірно, не вважаєте регулярну і періодичну стрижку газону розслаблюючим заняттям. І, можливо, ви вагаєтесь купувати робота лише тому, що не впевнені, наскільки він надійний і наскільки добре ріже. Тому ми спробуємо відповісти на деякі з найпоширеніших питань.


Для якого саду підходить газонокосарка-робот?

Робот точно не підходить для кожного саду. Якщо ви тримаєте в саду собаку, яка любить копатися, то майже напевно робот застрягне в пастці, яку приготує для нього вихованець. Відносно невеликі колеса газонокосарки-робота не можуть подолати ями, колії та інші подібні нерівності на газоні. Газонокосарка-робот призначена для стрижки достатньо рівного газону, який регулярно доглядається. Проблема також може виникнути, коли якийсь предмет кидають на газон. Робот може уникнути більших, але шнурок, кинутий дітьми, робот не розпізнає, і потім його може намотати на ніж або на колеса. Кожен, у кого є діти, знає, що вони можуть кинути в саду все що завгодно – від іграшок до одягу. Тоді нічого не залишається, як щовечора ходити садом і збирати все, інакше робот може подрібнити його наступного дня, і пошкодити себе.

 

Чи може робот бути небезпечним для дітей?

Робот оснащений безліччю датчиків, метою яких є запобігання пошкодження робота, а також можливих травм. Особливо небезпечні ножі, що обертаються під роботом, але він оснащений датчиком положення, і коли перекидається, ножі моментально зупиняються. Проте залишати дітей без нагляду в саду, де косить газонокосарка-робот, не рекомендується. Крім того, кожна косарка має велику кнопку безпеки на верхній частині, яку можна негайно зупинити в будь-який момент.


Як робот знає, де косити?

Зона скошування розмежована кабелем, на який зарядна база посилає сигнал. Датчики на газонокосарці гарантують, що розмежувальний кабель не перетинається і рухатиметься лише в обмеженій зоні. Якщо з якоїсь причини робот покидає замкнутий простір, датчики виявляють, що він знаходиться за межами петлі, створеної кабелем, косарка спочатку намагатиметься повернутися. Якщо не знайде дорогу, він зупиниться і повідомить про помилку на дисплеї. Те ж саме стосується, якщо кабель зламаний. Тому хвилюватися, що ваш помічник покине визначену територію і відправиться в подорож, немає підстав.


Як робот косить?

Як ми вже говорили, робот рухається в обмеженому просторі. Якщо пристрій потрапить на трос, він повертається і продовжує косити. Під час скошування змінює режим руху за заданим алгоритмом. Деякий час їздитиме прямими смугами, потім буде рухатися по спіралі і по колу. Рух оптимізовано, щоб робот не пропускав жодного місця під час косіння. Якщо під час скошування виявиться що акумулятор розряджений , він буде рухатися по прямій, доки не зіткнеться з розмежуючим кабелем. Після кабелю автоматично повертається на зарядну базу. Ви можете простежити за способом руху  анімації:

 

 

 

 

 

 

                                                                                                                                                                                                                                           

Чи складна установка зарядної бази та кабелю?

Це не так. Але важливо все ретельно спланувати заздалегідь. База для зарядки повинна мати електричну розетку в межах досяжності. Укласти кабель можна або на землю і закріпити шпильками, але безпечніше створити в землі канавку глибиною 2 - 5 см і заховати кабель під землю. Це мінімізує ризик пошкодження.


Яку площу може косити косарка?

Розмір площі в основному обмежений лише ємністю батареї та довжиною кабелю, що визначає площу скошування. На даний момент газонокосарки-роботи HECHT також пропонуються у версії, яка може косити до 1500 м2. Крім того, косарка має перевагу в тому, що їй не потрібно косити всю площу на одній зарядці. Якщо акумулятор розряджається, вона повертається на зарядну базу, заряджається і може продовжувати роботу. Однак неможливо збільшити площу різання, просто подовжуючи обмежувальний дріт. Втрати відбуваються на кабелі, і якщо сигнал від бази повинен проходити по довшому кабелю, необхідно пропорційно збільшити перетин кабелю, щоб усунути втрати.

 

Як косарка знає, коли косити?

Косарку можна легко запрограмувати, просто встановивши час і дні тижня для косіння. Це дозволяє вибрати час, коли вас турбуватиме найменше або коли нікого немає вдома. Але мокра трава ріжеться погано, леза по ній ковзають і трава залипає під шасі. Тому більшість роботів оснащені датчиком дощу, і коли йде дощ, косарка перериває роботу і повертається на зарядну базу. Однак на більшості косарок також можна деактивувати датчик дощу.


Як захищена косарка від крадіжки?

Косарка «живе» на вулиці в саду більшу частину сезону і тому може бути привабливою для злодіїв. Тому він захищений PIN-кодом. Його введення необхідне щоразу, коли ви запускаєте косарку. Якщо злодій забере її, це не принесе йому користі, бо без коду прилад не можна запустити. Завдяки цьому косарка нецікава для злодіїв.