Як доглядати за газоном восени?

Зниження температури і зменшення світлового дня призводять до того, що газон більше не росте, як навесні, і готується до зими. Однак це не означає, що ми повинні припинити доглядати за газоном. Інтервал скошування тепер подовжено, тому немає необхідності косити так регулярно. Якщо ви хочете мати якісний газон навесні, важливо правильно розрахувати час останнього скошування. Для перезимівлі ідеальна довжина газону становить близько 5 см. Дата останнього покосу кожного року буде різною, завжди залежить від поточної погоди. Звичайно, це також залежить від регіону, в якому ви перебуваєте. У горах ви, швидше за все, закінчите сезон раніше, ніж у теплих низинах. Вгадувати, коли косили газон востаннє, — це трохи лотерейна ставка. Ви ніколи не знаєте, скільки ще виросте газон взимку і в той же час, скільки виросте трава ранньою весною, перш ніж ви покосите її вперше. Для відновлення газону знадобиться до трьох тижнів. Перед останнім косінням бажано правильно наточити ніж косарки, щоб зріз був гострим і газон не зазнав непотрібних ударів перед зимою.

 

 

Не забувайте про прибирання і згрібання листя
  Нехтування ретельним згрібанням і прибиранням листя не тільки зашкодить газону, але може помститися всьому саду. У листі можуть зимувати різні грибки, хвороби і шкідники. Для згрібання листя найкраще підходять пластикові граблі. Вони ефективні на рівних газонах, але можуть бути незграбними під живоплотами, на декоративних грядках і у вузьких кутах. Ми можемо значно полегшити роботу, використовуючи зручну повітродувку для листя або пилосос. Повітродувкою можна здувати листя навіть із самих важкодоступних місць. На рівних поверхнях листя дуже легко здувається в одну купу, де їх можна дуже швидко прибрати. На відміну від цього, пилосос пилососить листя та подрібнює їх у мішок. Подрібнене листя краще компостувати. Деякі пилососи дозволяють легко перемикатися між функціями пилососа та повітродувки. При необхідності ви можете використовувати його як повітродувку в місцях, куди не досягає насадка пилососа. Після перемикання на функцію пилососа використовуйте ту саму машину, щоб пропилососити здуте листя. Для невеликих садів часто достатньо електричного пилососа, який простий в експлуатації, не такий шумний, як моторизована машина, і має простіший догляд. Якщо вам заважає тягнути за собою довгий кабель живлення по саду, бездротовий пилосос усуне цю проблему. Для садів середнього розміру з великою кількістю листяних дерев напевно більше підійде потужна моторизована повітродувка.

Осіннє удобрення газону
Осінь – найкращий час для останнього удобрення газону. Але ні в якому разі не використовуйте ті ж добрива, якими ви удобрювали газон в сезон. Для осіннього підживлення призначені спеціальні добрива з абсолютно іншим складом, які в основному підтримують ріст кореневої системи в період спокою.

Якщо ви знехтували доглядом за газоном восени, навесні знадобиться набагато більше зусиль і більше часу, щоб ваш газон знову виглядав ексклюзивно.