Як правильно підготувати теплицю до зими

Більшість із нас ще збирає в теплиці залишки цьогорічного врожаю, але скоро настане час підготувати теплицю до зими. Якщо восени не знехтувати підготовкою, то навесні ми заощадимо багато часу та роботи, і наступного року теплиця знову винагородить нас багатим урожаєм.

Після збору останніх плодів необхідно акуратно прибрати залишки рослин з теплиці. Прибирайте їх не лише з ґрунту, а й з віконних рам та конструкції теплиці. Вони можуть стати розсадником хвороб і шкідників, які атакуватимуть нові рослини наступного року. Тому миття теплиці має бути ретельним, хоча навесні його доведеться повторити.

Ґрунт ретельно перекопайте, можна удобрити компостом. В ідеалі компосту має бути не менше трьох років,так як не витриманий може містити непроросле насіння бур’янів, яке проросте навесні, і вам доведеться витратити багато часу на його утилізацію. Ви також можете додати в ґрунт азотне вапно, яке знищить значну кількість насіння бур’янів і шкідників. Хоча вапнування можна проводити і навесні, його слід робити принаймні за три тижні до першої посадки або посіву, інакше це може нашкодити розсаді. Вапно в ґрунті необхідно активувати шляхом багаторазового поливу.

Порада:

Ретельне перемішування ґрунту з компостом – досить складна робота навіть на відкритих клумбах. У теплиці, де простір обмежений, ще важче працювати з лопатою і сапою. Крім того, необережне поводження з інструментом може пошкодити теплицю. Тому маленький акумуляторний культиватор – відмінний помічник у теплиці. Його обертові леза миттєво подрібнюють і змішують ґрунт з добривами та компостом. Крім того, вам не потрібно звертати увагу на кабелі живлення в обмеженому просторі, машина з акумуляторним живленням відносно тиха і не викидає в повітря отруйних вихлопних газів.

Якщо цього року рослини були вражені хворобами і шкідниками, зазвичай рекомендується повністю замінити ґрунт у теплиці. Однак можна знезаразити ґрунт. На ринку доступні різні спеціальні дезинфікуючі засоби, які не завжди дешеві. Як правило, так само добре діє звичайна марганцівка (перманганат калію). Розчиніть його у воді до отримання міцного розчину і ретельно пролийте ґрунт у теплиці. Потім цим же розчином обробіть скло і віконні рами за допомогою пульверизатора або оприскувача. Однак обробку слід проводити тільки восени, щоб не пошкодити весняні посіви.

Якщо у вас є сучасна алюмінієва теплиця з полікарбонатними вікнами, вам доведеться доглядати за нею навіть взимку. Гребінь теплиці краще підтримувати посередині, оскільки він може прогинатися під вагою мокрого снігу. Також не забувайте регулярно згрібати сніг з теплиці, щоб він своєю вагою не пошкодив листи полікарбонату.