Яку косарку вибрати для бабусі?

Ми часто отримуємо це запитання.

Перш за все, необхідно розуміти, що люди похилого віку не повинні добре справлятися з певними завданнями. Часто кажуть, що сила в простоті, і в цьому випадку це в кілька разів правда. Моторна косарка як і раніше є найкращою для великих садів, головним чином завдяки своїй продуктивності, однак вимагає певних навичок і досвіду. Якщо двигун не обладнаний автоматичною заслінкою, необхідно вміти правильно керувати ручною заслінкою. Використовуйте його лише при холодному двигуні. Це може бути проблемою для деяких людей похилого віку. Одного разу забули закрити заслінку при запуску холодного двигуна, і не можуть його завести. Двигун заливається бензином і згодом не може бути запущений навіть із правильно встановленою дросельною заслінкою. Інший раз вони залишають його закритим, навіть коли двигун прогрітий.

Деякі люди похилого віку мають проблеми із запуском газонокосарки за допомогою шнура стартера. Тож родичі дістають їм газонокосарку з електростартером. Навіть у цьому випадку вони часто стикаються з проблемою, коли, наприклад, двигун не запускається через неправильно встановлену дросельну заслінку. Найчастіше це закінчується розрядженим акумулятором і повною відмовою від використання такої машини.


Роботизована газонокосарка – чудове рішення

Якби у вашої бабусі був сад площею близько 300-600 м2, я, ймовірно, ні про що не хвилювався б і просто купив би робот-газонокосарку. За один день ви можете протягнути демаркаційний кабель навколо території, встановити на косарці дні та години, коли вона повинна косити, і все. Вам не доведеться мати справу з тим, що під час вашого візиту на вихідні йде дощ, і ви не можете самі покосити бабусин город. Тоді ви просто покажете бабусі, як користуватися маленьким електричним або акумуляторним тримером, яким вона грайливо косить траву навколо парканів і стін, куди не можуть дістати ножі робота.


Електричними газонокосарками легко керувати, але кабель може бути проблемою в неоднорідних садах

Другим відповідним вибором є електричні або акумуляторні газонокосарки. Вони виключають складний запуск двигуна. Просто натисніть на важіль, і ніж почне обертатися. Крім того, електричні та акумуляторні косарки можуть мати легке пластикове шасі, а електродвигун у багато разів легший за надійний двигун внутрішнього згоряння. Завдяки невеликій вазі косаркою легко керувати.

Однак, якщо є потреба косити великий сад, доступні великі електричні та акумуляторні косарки. Після натискання на важіль газонокосарка запускається сама і вам не потрібно її штовхати.
З електричними газонокосарками є шнур живлення, який часто десь забивається в неоднорідних садах. Для таких садів найкращим вибором є акумуляторна косарка. Просто зарядіть акумулятор і вставте його в газонокосарку. Якщо ємності акумулятора недостатньо, щоб обкосити весь сад, можна мати два акумулятора. Ви будете косити одним, а інший можна зарядити між ними.


Акумуляторна газонокосарка впорається з будь-яким садом
Крім того, що електричні та акумуляторні газонокосарки абсолютно прості у використанні, вони мають і інші переваги. Зокрема, їх легко обслуговувати. Під час чищення не потрібно боятися, наприклад, перевернути косарку на бік. У випадку з моторною косаркою, якщо двигун неправильно нахилений, масло з двигуна буде витікати куди не повинно, і косарка буде пошкоджена. Єдине технічне обслуговування електричних і акумуляторних газонокосарок – це регулярне заточування леза.