Лютий- ідеальний час для обрізки деяких дерев

У той час, коли природа впала в сплячку, доцільно використовувати період спокою для зимової обрізки. Однак зимова обрізка підходить не для всіх видів дерев, у наших садах це стосується яблунь і груш. З кісточковими краще почекати до квітня, їх можна обрізати до кінця літа. А наприклад, волоський горіх залишити до літа.

Але при обрізанні важливо знайти баланс між тим, що потрібно робити, і тим, що не зашкодить дереву. Особливо для старих, запущених дерев може знадобитися провести більш масштабне втручання, але це має бути розподілено на кілька років, а не все відразу. Якщо ви ретельно обрізаєте все дерево відразу і вкоротите всі сильніші гілки, воно, швидше за все, швидко дасть багато нових пагонів, і ви не побачите плодів.

Не бійтеся вирізати всі вовчки. Вони просто виснажують у дерева енергію, яку воно могло б використати у плодах. При цьому загущена непотрібними вусиками крона перешкоджає доступу світла і повітря. Він утримує вологу, що сприяє розвитку грибків, цвілі та моху. Ідеальна крона дерева - повітряна і правильної форми.

Також важливий правильний вибір інструментів.

Забудьте про стару дідову іржаву пилку, яка роками простояла в сараї. Інструмент повинен бути гострим і чистим, щоб поріз був максимально рівним і швидко заживав. Необхідні гострі ножиці та пила з гострими зубами. Компанія HECHT пропонує широкий асортимент висоторізів та пилок.

Також ретельно видаляйте всі сухі та хворі гілки, які можуть стати воротами для хвороб і шкідників. При цьому не забудьте ретельно обробити всі порізи садовим варом або фарбою.