Як прибрати ділянку восени? Виберіть правильний інструмент!

Осінь вже настала, а це означає, що дерева скоро почнуть скидати листя. Якщо ми не хочемо, щоб шкідники та хвороби зимували в опалому листі, нам нічого не залишається, як вчасно прибирати їх.

Листя заважає газону, йому бракує світла і повітря. На газоні газонокосарки швидко справляються з листям, які збирають їх у кошик і водночас подрібнюють, що робить їх ідеальним матеріалом для компостування. Але як ефективно прибрати листя на клумбах, під кущами та живими огорожами, куди газонокосарка не може дістатися? Навіть граблями не можна розгрібати листя між рослинами, тому нічого не залишається, як загайно збирати листя вручну. Або є інший варіант?

Пилососи та повітродувки справляються навіть з недосяжними іншими інструментами місцями. Вони легко здувають листя з великих трав'янистих ділянок у купу і з такою ж легкістю видувають або пилососять листя навіть із самих важкодоступних місць.

Як ви, мабуть, здогадалися з назви, повітродувка може здувати листя сильним потоком повітря з усіх куточків, тоді як пилосос засмоктує листя в мішок для збору. Деякі машини мають лише функцію обдування, а інші можуть поєднувати обдування та пилосос. Для простих електричних пилососів часто достатньо просто повернути важіль, і пилосос раптово стає повітродувкою. Для більш потужних моторизованих пилососів може знадобитися змінити аксесуари, щоб змінити функцію - наприклад, замість насадки видування підключіть мішок для збору та підключіть насадку всмоктування.

Пилососи часто також оснащені ножами-подрібнювачами, які подрібнюють всмоктане листя на дрібні шматочки. Завдяки цьому мішок наповнюється ефективніше, в нього поміщається більше матеріалу, а листя легше компостувати.

Пилососи та повітродувки можуть бути електричними, акумуляторними або з двигуном внутрішнього згоряння. Електричні пилососи відносно легкі, прості в експлуатації та обслуговуванні, але ви постійно обмежені шнуром живлення. Альтернативою їм є акумуляторні пилососи, де кабель живлення відкидається і єдине, що може частково обмежити роботу, це ємність акумулятора. Однак його легко замінити, тому цю проблему можна вирішити, купивши дві батареї, і поки ви використовуєте одну, іншу можна заряджати.

Моторизовані повітродувки та пилососи мають високу продуктивність, і ви не обмежені жодним кабелем під час роботи. Ціною за ці переваги є трохи більша вага і більш шумна робота.