Що робити з біовідходами?

Біологічні відходи утворюються не тільки в саду, але й у всьому господарстві. Часто ми не знаємо, куди їх подіти. У селах люди вивозять опале листя та скошену траву на поля для оранки, за що  можуть отримати покарання. Те ж саме зі спалюванням сміття – це також загрожує чималим штрафом. Багато хто не усвідомлює, що позбувається цінної сировини, яку можна використовувати на городі, в теплицях, та парниках. Навесні компост та інші субстрати знадобляться для збагачення ґрунту поживними елементами.

Економить час та гроші
Навіть на найменшій ділянці можна знайти місце для компостера. Ви можете самостійно побудувати його, наприклад, зі старих піддонів. Однак термін служби такого пристрою буде обмежений, оскільки деревина швидко гнитиме, а функціональність і зручність експлуатації будуть не такими вдалими, як у компостера, розробленого фахівцями.

Сучасні компостери виготовляються з високоякісного пластику, стійкого до атмосферних впливів та УФ-випромінювання. Вони оснащені кришкою, яка захищає від дощу, та не мають дна, що дозволяє мікроорганізмам з ґрунту проникати всередину і прискорювати гниття. Отвори в стінках сприяють надходженню повітря, яке необхідне для процесу компостування.

Як працює компостер?
У такому диво-пристрої можна переробляти скошену траву, опале листя, побутові відходи (шкірки овочів і фруктів), а також гілля з подрібнювача. Проте, до складу компосту не повинні входити пластикові, паперові та хімічні відходи.

Відходи засипаються в компостер зверху. Через деякий час можна брати високоякісний ґрунт, багатий поживними речовинами. Він не потребує особливого догляду. Перевертати компост немає потреби.

Переваги компостера
Займає небагато місця на городі, не заважає, не пахне і вирішує проблему утилізації біологічних відходів. Крім того, економить гроші на покупку дорогих субстратів і добрив. Його використання не тільки зберігає навколишнє середовище, але й сприяє підвищенню врожайності вашого городу.

Висновок
Отже, біовідходи можна легко перетворити на цінний ресурс для вашого саду. Встановлення компостера допоможе зберегти навколишнє середовище, уникнути штрафів за неправильну утилізацію відходів і заощадити кошти на покупку добрив. Компостування – це простий і ефективний спосіб використовувати біовідходи на користь вашого господарства.