Як стригти живопліт професійно?

Живі огорожі не лише для забезпечення приватності в вашому саду, а й для створення приємного мікроклімату, який особливо оціните в найспекотніші дні року.

Контроль за живим парканом, щоб він не переріс і не став надто великим, вимагає певного догляду. Якщо ви допустите помилки на початку, це призведе до зайвої роботи і незадоволеності результатом.

Як це зробити?

Сьогодні ми, напевно, навряд чи знайдемо людину, яка старанно різала б паркан ручними ножицями. Електричні, акумуляторні або моторизовані кущорізи працюють набагато швидше. Ручні ножиці слід використовувати лише по закінченню основної роботи або для видалення більш товстих гілок, які кущорізи для живоплоту не можуть зрізати.

Для такої огорожі важлива регулярна стрижка. Завдяки їй ви не тільки підтримуєте ідеальну форму, але й сприяєте поступовому ущільненню. Перше обрізання зробіть ранньою весною, поки рослина не почне інтенсивно рости. Це сприятиме утворенню нових пагонів і огорожа гарно загуститься. Наступний етап має відбутися десь наприкінці червня. Тим самим ви вирівнюєте нерівності і покращуєте форму.

Кожен тип живого паркану може вимагати різної частоти стрижки залежно від сорту, але краще це робити частіше, ніж потім боротися з перерослим гіллям. Регулярним обрізанням ви підтримуєте його в хорошому стані. Однак треба уникати цього у спекотні та сухі періоди, особливо у липні та серпні, коли паркан не так швидко росте, і недбала обрізка може його пошкодити.

Під час стрижки живоплоту завжди починайте знизу і рухайтесь вгору. Якщо ви будете діяти навпаки то зрізані гілки можуть застрягати у незрізаних внизу, що ускладнить процес. З іншого боку, для дуже високих парканів спочатку обріжте верхній рівень. Потім видаліть гілки, перш ніж продовжувати обрізку вздовж боків огорожі.

Для високих парканів варто придбати висоторіз для живоплоту з телескопічною штангою. Деякі дозволяють працювати з землі на висоті 3,5 - 4 м. І вам не доведеться лазити по драбині та ще й постійно її пересувати.

Хорошою порадою є також розстелити під парканом простирадло, на яке будуть падати гілки. Поступово переміщаючи його під місце, де ви зараз працюєте. Так буде набагато легше прибрати дрібні гілочки з газону.