З чого посадити живопліт?

Жива огорожа забезпечить вам у саду приватність та захистить від вітру. Проте, оскільки вона служитиме багато років, замінити швидко її буде складно. Тому важливо ретельно продумати, яку саме функцію вона має виконувати, і вже на основі цього вибрати відповідні рослини. Сьогодні на ринку є велика кількість кущів і дерев, що підходять для створення живоплоту. Але слід пам'ятати, що така огорожа займе певну частину території і може виявитися, що там майже не залишиться місця для садових меблів, грилю тощо. У такому випадку варто розглянути варіант посадки в'юнких рослин вздовж огорожі, які виконають аналогічну функцію, але займуть менше простору.

Більшість продавців звертають увагу на переваги рослин, проте варто також розглянути можливі проблеми, які можуть виникати з окремими видами.

Туя

Туя залишається найпопулярнішим вибором для живої огорожі завдяки своїй привабливості та швидкому росту. Відразу після посадки вона виглядає елегантно, а через кілька років перетворюється на густу та щільну огорожу. Однак з часом виникають певні проблеми. По-перше, суцільні ряди туй можуть виглядати одноманітно, що надає саду дуже офіційний вигляд. По-друге, з віком нижня частина дерев починає втрачати густоту і лущиться. Якщо обрізати їх занадто сильно, наприклад, кущорізом, можуть з'явитися коричневі оголені гілки, що погіршить зовнішній вигляд. Через 15–20 років, можливо, доведеться замінити огорожу. Якщо ж вас це не лякає, туя може бути вдалим вибором.

Тис червоний

Тис червоний — це красиве хвойне дерево, яке добре переносить обрізку, на відміну від туї. Він піддається формуванню і може стати чудовою огорожею, проте росте дуже повільно. Щоб створити щільний живопліт, доведеться почекати кілька десятиліть. Водночас слід враховувати, що всі частини тиса є отруйними, і навіть сухі гілочки становлять небезпеку. Отруєння може бути смертельним, і протиотрути немає. Тому, якщо в саду бувають діти або домашні тварини, тис може бути не найкращим варіантом.

Граб

Граб є досить популярним вибором для огорожі через його невисоку вартість. Хоча це листопадне дерево, воно не скидає листя до весни, тому живопліт залишається щільним навіть узимку. Граб добре піддається формуванню, але часто страждає від шкідників і хвороб. Наприклад, бутони можуть уражатися пероноспорозом, що проявляється через скручування листя. Також він схильний до борошнистої роси, що спричиняє передчасне побуріння листя. У вологих умовах рослина може постраждати від грибкових захворювань, проти яких навіть обробка пестицидами не завжди ефективна. Рекомендується висаджувати граб на добре дренованих ґрунтах, щоб знизити ризик захворювань.

Самшит (Buxus)

Самшит також є хорошим вибором для живої огорожі завдяки своїй щільності та здатності до формування. Однак останнім часом його все частіше атакує самшитова вогнівка. Гусениці цієї комахи спочатку об’їдають внутрішнє листя, через це зовні пошкодження можуть бути непомітними. Личинки зимують на рослині, тому з ранньої весни потрібно регулярно перевіряти самшит і при необхідності проводити обробку інсектицидами, щоб запобігти поширенню шкідників. З допомогою оприскувача HECHT це можна зробити швидко, якісно і легко.