Як і навіщо прибирати опале листя?

Здавалося б, згрібання листя — це просте завдання, проте існують важливі нюанси, які варто враховувати.

Мабуть, важко знайти людину, яка ніколи не прибирала опале листя граблями. Це робота нескінченна, яка постійно повторюється: сьогодні ви все зробили, а через кілька днів потрібно починати спочатку.

Листя, залишене на газоні навіть на короткий час, може призвести до серйозних проблем. Трава під ним починає потерпати через нестачу світла і підвищену вологость, що сприяє розвитку захворювань, цвілі та грибкових інфекцій. Найгірший варіант — залишити його до весни, що може повністю знищити газон. Навіть якщо листя не лежить безпосередньо на ньому, воно створює сприятливі умови для зимівлі шкідників та хвороб, які навесні можуть завдати значної шкоди всьому саду.

В сучасних умовах класичні граблі використовуються все рідше. Прибирання ними листя між квітами на клумбах, у рокаріях або на ділянках вкритих корою чи камінням, є вкрай складним. А використання їх на вологому газоні може взагалі пошкодити його. У таких випадках більш зручним та безпечним рішенням є використання садового пилососа.

Садовий пилосос не тільки всмоктує листя, а й подрібнює, зберігаючи у спеціальному мішку, з якого його зручно вивантажити до компостера або в контейнер для сміттям. Деякі моделі оснащені регулюванням потужності, що особливо корисно для очищення ділянок, вкритих галькою. Зменшивши потужність, можна забезпечити всмоктування лише листя, без підняття камінців. На інших поверхнях, де немає ризику засмоктування зайвих предметів, можна збільшити потужність для швидшого виконання роботи.

Більшість сучасних пилососів оснащені функцією повітродувки, яка дозволяє легко видувати сухе листя з важкодоступних місць, куди пилососом дістатися складніше.

Листя є відмінним органічним матеріалом для компостування. Однак варто пам'ятати, що для компосту придатне тільки здорове. Заражене хворобами, воно може спричинити поширення інфекцій через компост, що в подальшому призведе до зараження всього саду.