Чи можна косити траву під час тривалих дощів?

Ця весна стала серйозним випробуванням для наших садів і садової техніки. Від зими до літа ми перейшли практично за одну ніч, а коли все розквітло, повернулися морози, які негативно вплинули на врожай фруктів.

Потім кілька тижнів йшли дощі. Ви намагалися косити газон, і зробити це в ті короткі проміжки часу, коли дощ припинявся хоча б на кілька годин. Але класичні ротоні газонокосарки не призначені для косіння мокрої трави.
Як же косити траву, коли кілька днів поспіль йде дощ?

✅ Косіння мокрої трави буде важким і кропітким процесом. Вона буде прилипати навколо леза та забивати вихідний тунель до бункера. Такі незручності неможливо повністю усунути, але їх можна частково мінімізувати.

✅ Перш за все виберіть час, коли трава хоч трохи підсохне. Не варто виходити з газонокосаркою одразу після того, як припинився дощ.

Дуже важливо, щоб лезо було гострим. Його слід перевіряти кілька разів за сезон і при необхідності віддавати на заточку.

✅ Газонокосарка може вийти з ладу на вологому ґрунті. Якщо у вас вона з приводом, його краще не використовувати. Бо після включення колеса можуть пробуксовувати на мокрому газоні та залишати на ньому сліди. Крім того, краще рухати її повільніше, ніж зазвичай, щоб леза мали достатньо часу для зрізу. Це допоможе уникнути перевантаження великою кількістю трави.

Не косіть газон одразу на великій висоті. Краще зробіть  у два етапи, поступово зменшуючи висоту косіння. Це полегшить роботу косарки і зменшить навантаження на неї.

✅ Під час роботи регулярно перевіряйте вихідний тунель. Можливо його доведеться кілька разів чистити. Завжди зупиняйте двигун перед видаленням трави, що застрягла!

Ніколи не косіть під дощем електричною косаркою!

Після закінчення роботи ретельно очистіть газонокосарку, особливо в області навколо леза та в розвантажувальному тунелі. Липка мокра трава може призвести до корозії деталей косарки.

Косіння трави під час тривалого дощу не дуже хороший вибір. Це може бути небезпечно, негативно вплинути на якість косіння, пошкодити газон і обладнання. Якщо це неминуче, слід дотримуватися техніки безпеки та враховувати поради, щоб мінімізувати ризики. Найкращий варіант — зачекати, доки трава підсохне.