Різновид снігоприбиральних машин: яку обрати та як безпечно користуватись?

Останні роки погода була непередбачуваною. Хоча зими в Україні досить помірні, але час від часу за короткий час може випасти велика кількість снігу. Навряд чи комусь буде приємно, коли вранці доведеться витягти лопату і зранку згорнути кілька кубів снігу. Підмести доріжку від вхідних дверей до воріт може й не проблема, а ось розчистити сніг від гаража до воріт і розчистити тротуар перед будинком може стати дуже неприємною розминкою, яка триватиме десятки хвилин зранку.... Снігоприбиральна машина стане чудовим помічником, коли потрібно швидко прибрати сніг.

❄️ Електричні снігоочисники ❄️
Електричні снігоочисники є найменшими снігоприбиральними машинами, доступними на ринку. Вони оснащені шнеком у формі штопора з гумовим покриттям, який розбиває сніг, а потім піднімає та викидає його через жолоб. Електричні снігоочисники ідеально підходять для внутрішніх двориків, коротких рівних під’їзних доріжок, доріжок і малих і середніх під’їзних доріжок із снігом менше 6 дюймів. Ці машини відносно економічні та тихіші, ніж бензинові моделі, але зазвичай мають вужчий шлях очищення.


❄️ Акумуляторні снігоочисники ❄️
Акумуляторний снігоочисник має безмежну перевагу в простоті експлуатації та обслуговування. Вам не потрібно запускати двигун складним способом або готувати подовжувач для його живлення. Просто вставте заряджену батарею і відразу ж можна приступати до прибирання снігу. Таким може бути, наприклад, HECHT 9040. З повністю зарядженою батареєю він може працювати до 40 хвилин, а якщо цього буде недостатньо, ви зможете за кілька секунд замінити розряджений акумулятор на заряджений. Крім того, цей снігоочисник є частиною програми ACCU 5040, тому акумулятори можуть живити понад 20 інших пристроїв, таких як газонокосарка, ланцюгова пила, тример для живоплоту, кущоріз тощо.


❄️ Бензинові снігоочисники ❄️
Їх перевага в міцності і високій продуктивності. Він легко впорається навіть з відносно високим шаром снігу, оскільки потужніші та мають більшу ширину очищення, щоб працювати з великою кількість снігу, включаючи мокрий. Керування забезпечується колесами, які навіть можуть бути доповнені ланцюгами протиковзання, деякі моделі навіть оснащені ременями. Тому вони можуть легко пересуватися навіть в горах по схилах. У сильні морози іноді буває важко запустити двигун вручну, тому деякі снігоочисники оснащуються електростартером. Ці снігоочисники ідеально підходять для регіонів, де постійно випадають сильні снігопади.  Оскільки вони важчі, то ними складніше маневрувати.

Поради як правильно користуватись снігоочисником:

❄️ Слід працювати в швидкому темпі. Чим швидше сніг потрапляє на леза, тим менша ймовірність, що він прилипне до лез і створить засмічення.

❄️ Коли накопичується кілька десятків сантиметрів  снігу, снігоприбиральнику стає набагато важче швидко його прибрати. Машина може забитися, і багато людей отримують травми, намагаючись вийняти засмічення руками. Навіть коли снігоочисник вимкнено, леза залишаються гострими і можуть бути небезпечними. Завжди використовуйте очисний інструмент або палицю для видалення засмічення, а не рукою

❄️ Шнек також може підбирати та кидати каміння, якщо у вас є під’їзна дорога з гравієм, тому тримайте людей і домашніх тварин на безпечній відстані.

❄️ Взуття з високим зчепленням. Носіть взуття, яке запобігає ковзанню та падінню, наприклад, захвати для черевиків або льодорізи

❄️ Запускайте машину надворі. Ніколи не запускайте машину всередині, де ви потрапите чадний газ у закритий простір

❄️ Носіть тісний одяг - не носіть вільний одяг під час роботи зі снігоочисником, оскільки він може легко заплутатися в рухомих частинах машини

❄️ Одягайте засоби захисту слуху. Снігоприбиральні машини можуть бути гучними, тому за потреби надягайте беруші або засоби захисту слуху