Не чекайте відключення світла: забезпечте себе резервним джерелом електроенергії
Якщо більшість обладнання в будинку працює від електрики, відключення на кілька годин може стати справжньою проблемою. Особливо взимку завалені мокрим снігом дерева можуть обірвати лінії електропередач, а в разі аварії, відновлення електропостачання може тривати десятки годин.
Звичайний будинок сьогодні не може обійтися без електрики, ми це розуміємо. Провести вечір при свічках вдома романтично, але для роботи сучасних котлів та насосів потрібна електрика. Ви не зможете ні розігріти їжу, ні заварити чай, якщо у вас електрична плита ,а якщо залежите від води із свердловини, без електрики не запустите насос.
Найкращим рішенням є генератор. Перш ніж купувати, подумайте, де його розмістити. Якщо ви живете в житловому комплексі, шум двигуна може турбувати ваших сусідів. У той же час через вихлопні гази його не можна експлуатувати в закритих приміщеннях. Ідеальним рішенням може стати будівництво звукоізоляційного і в той же час добре вентильованого укриття, яке захистить його від дощу і снігу.
Що можна живити від генератора?
Теоретично за допомогою електроенергії генератора можна живити будь-який електроприлад. Однак на практиці все дещо складніше. Вибираючи відповідну електростанцію, важливо враховувати три найважливіші фактори:
Потужність електростанції
Продуктивність визначає максимально можливе споживання всіх одночасно підключених приладів. Тому ви визначаєте необхідну потужність центрального блоку, склавши споживання електроенергії всіма приладами, які підключаєте до центрального блоку одночасно. Однак недостатньо просто скласти потужність, яка вказана на етикетці приладів, деякі прилади при запуску можуть мати короткочасну і в кілька разів більшу потужність, ніж зазначену робочу. Як правило, це прилади з електродвигуном, до яких відносяться, наприклад, насоси, компресори в холодильниках і т. д. У них двигун може мати до 10 разів більшу потужність під час запуску на короткий час.
Тип розподільного щита: однофазний або трифазний генератор?
Трифазний генератор підходить тільки для живлення трифазних приладів. Важливо розуміти, що загальна продуктивність ділиться на три фази. Це означає, що за допомогою трифазного центрального блоку потужністю 6500 Вт можна живити один трифазний прилад із споживаною потужністю 6500 Вт, але якщо ви хочете підключити однофазний прилад, він може мати максимальну споживану потужність 2160 Вт. Якщо у вас був такий же потужний однофазний центральний блок, то до нього без проблем можна підключити однофазний прилад із споживаною потужністю 3600 Вт.
Тип регулювання: регулювання AVR або інверторний генератор?
Звичайна побутова техніка живиться від змінної напруги 230 В. Електростанції повинні бути до цього адаптовані. Так як регулювання AVR забезпечує вихідну напругу рівно 230 В. Однак регулювання AVR не підходить для живлення чутливих електронних приладів, оскільки вихідна напруга може коливатися, особливо коли змінюється навантаження центрального блоку. У деяких випадках це коливання вихідної напруги може досягати десятків вольт, що може пошкодити більш чутливі прилади.
Інверторні генератори досить точно підтримують вихідну напругу, вона часто виходить кращої якості, ніж у звичайній електричній розетці від мережі. Оснащені вдосконаленою електронікою для керування вихідною напругою, яка генерує майже ідеальний синусоїдальний вихід із частотою 50 Гц і напругою 230 В. Таким чином, правильна частота на виході забезпечується електронікою незалежно від швидкості двигуна генератора. Це дозволяє адаптувати продуктивність двигуна до поточного навантаження, та краще оптимізуючи споживання палива.
Генератори є надійним джерелом енергії для забезпечення основних побутових функцій. Їх здатність заряджати акумулятори та забезпечувати аварійне живлення починаючи від вібраційних насосів, циркуляційних насосів систем опалення, забезпечуючи роботу автоматичних котлів, підзаряджати акумулятори резервних джерел, підзаряджати телефони, автомобільні акумулятори та інші пристрої, робить їх незамінними елементами безпеки в несподіваних ситуаціях.
Кілька порад, як правильно користуватися генератором:
-
Регулярна перевірка рівня палива та мастила: Переконайтеся, що завжди є достатньо пального та мастила.
-
Правильне обслуговування фільтрів: Регулярно чистіть та замінюйте повітряний та масляний фільтри.
-
Вчасна заміна мастила: Періодично перевіряйте рівень мастила та дотримуйтеся рекомендацій виробника. Перша заміна мастила рекомендується після перших кількох годин роботи, надалі кожні 50-100 годин експлуатації або щоразу перед тривалим зберіганням.
-
Запуск та вимкнення в правильній послідовності: Дотримуйтеся інструкцій щодо правильного запуску та вимкнення генератора.
-
Зберігати в сухому та вентильованому приміщенні: Якщо генератор не використовується тривалий час, зберігайте його в безпечному місці, щоб уникнути пошкоджень від негативних погодних умов та повністю злийте паливо і мастило.
-
Регулярні технічні огляди: Виконуйте періодичні технічні огляди та обслуговування згідно з інструкціями виробника для підтримання ефективності та тривалості роботи генератора.