Чи знаєте ви які види газонів є і як за ними доглядати?

Більшість людей навіть не замислюються про те, який тип газону вони мають у своєму саду, і, власне, для чого цей газон служить. Можливо вони час від часу удобрюють його, регулярно підстригають газонокосаркою і, в кращому випадку, навесні та восени проводять скарифікацію. Проте з  заздрістю дивляться в сусідній сад на темно-зелене густе покриття і дивуються, як же досягти подібного результату.

Перш за все, необхідно подумати про те, для чого він буде служити. Типи газонів можна розділити на чотири основні групи:

   ✅ Луговий

   ✅ Спортивний

   ✅ Звичайний або службовий

   ✅ Декоративний або партерний

Залежно від конкретного типу газону необхідно не тільки підібрати правильну травосуміш, але й бути готовим до способу догляду та косіння.

Луговий газон

Оскільки наша стаття в основному присвячена садам, ми не будемо детально розглядати луговий газон. Він використовується для трави, на меліорованих ділянках, таких як луки тощо. Цей газон не виносить витоптування, але при цьому і стригти його потрібно не частіше одного разу на місяць, а іноді й рідше. Для його догляду підходять барабанні та стрічкові косарки.

 

Спортивний газон

Ми досить рідко зустрічаємо баластні газони в садах. Вони призначені для великих навантажень і зазвичай використовується на спортивних майданчиках. Для них підбирають травосуміші  з дуже стійкими травами і вони мають відносно високі вимоги до обслуговування. Для косіння можуть підійти звичайні роторні косарки або садові трактори. На деяких ділянках для скошування використовуються великі шпиндельні косарки, які створюють на газоні красиві шахові візерунки.

 

 

Звичайний або службовий газон

Звичайний газон найбільш поширений в наших садах. Знову ж таки, необхідно підібрати відповідну травосуміш, яка витримає помірне навантаження і посуху. Це галявина, на яку можна випустити дітей і собаку, а влітку влаштовувати на ній відпочинок з барбекю. Нам не потрібно боятися стелити на нього ковдру, поставити шезлонг чи садові меблі. Його догляд  вимагає регулярне косіння, для цього ідеально підійде класична роторна або роботизована косарка. Двічі на рік проходити скарифікатором, проводити аерацію і не забувати про підживлення. А якщо не хочемо мати бур'яни на газоні, необхідно буде час від часу використовувати якийсь селективний гербіцид.

 

Декоративний  або партерний газон

Партерний газон повинен протягом усього періоду вегетації зберігати однотонне забарвлення і мати густий, низький, рівномірно зімкнутий травостій смарагдового кольору. Він вимагає найбільшого догляду. Для посіву використовують чутливі до навантаження суміші тонколистих трав.

В результаті виходить щільний килимовий покрив красивого насиченого кольору, який потребує достатнього надходження вологи, аерації та регулярного вичісування. Для стрижки таких газонів найбільше підходить шпиндельна косарка, яка фактично не косить, а підстригає його. Зазвичай прямо зрізане листя заживає і відновлюється протягом 24 годин. Регулярне внесення добрив, видалення бур'янів та полив у посушливі періоди — це запорука елегантного і розкішного вигляду декоративного газону.