Захист теплиці на зиму: профілактика від снігопаду

Зимова погода може бути непередбачуваною. Незважаючи на те, що останніми роками зими здебільшого теплі, але час від часу сильні снігопади можуть дивувати нас. Часто вони застають учасників дорожнього руху та автомобілістів зненацька, валять дерева та ламають лінії електропередач. Крім цього, мокрий і сильний сніг може завдати великої шкоди навіть садам.

Більш досвідчені садівники підтримують гілки дерев на зиму і регулярно струшують з них сніг. Але захист теплиць від сильного снігопаду часто недооцінюють. Пухкий і легкий не обов'язково означає небезпеку, але шар мокрого і важкого може зруйнувати навіть найміцніші конструкції. Зламану теплицю вже неможливо відремонтувати.

Щільність снігового покриву може коливатися приблизно від 70 кг до 300 кг на 1 м3. Дрібний і свіжий не пошкодить теплицю, але 25-сантиметровий шар мокрого снігу, в який також потрапляє дощ перед обмерзанням, може важити до 80 кг на один квадратний метр. Для невеликої садової теплиці площею 6 м2 це навантаження майже в півтонни снігу! Для трохи більшої за розміром це можна порівняти з припаркованим на її даху маленьким легковим автомобілем.

У теплицях з полікарбонату така вага може зламати панелі з каркасів. В цьому випадку є шанс придбати нові і відремонтувати її. Але вони теж не здатні витримати ваги снігу в кілька сотень кілограмів і зламатись. Тому не варто перевіряти, чи теплиця пройде зимовий тест неушкодженою.
Основною профілактикою є своєчасне, регулярне і послідовне прибирання снігу з даху теплиці. Обережно видаляйте його за допомогою відповідних засобів. Використовуйте, наприклад, віники, також можуть підійти лопати для прибирання снігу з даху, які мають гумовий край.

Найбільше навантаження зазвичай несе на собі брус в конику даху. Навіть від невеликої ваги він може прогнутися, тоді вся конструкція втрачає стійкість і може зруйнуватися при збільшенні снігового покриву. Цьому можна легко запобігти, якщо підперти коник даху відповідним брусом на зиму.

Не менш важливо перед зимовим періодом перевірити всі з’єднання, затягнути всі гвинти або замінити пошкоджені корозією.

Важливо не нехтувати нічим. Тільки тоді з приходом весни ви зможете чекати нового врожаю.

Основні рекомендації по догляду за теплицями в зимовий період:

  1. Регулярне видалення снігу з гілок дерев.
  2. Своєчасне прибирання снігу з даху теплиці.
  3. Підтримка коника даху для запобігання його прогину.
  4. Перевірка та обслуговування теплиці перед зимовим періодом.