Що можна робити в саду в лютому?

Лютий – ідеальний місяць для планування та підготовки до майбутнього садового сезону. Подумайте, що б ви хотіли виростити у своєму саду цього року, і купіть насіння чи розсаду. Якщо плануєте закласти нові грядки, то можна почати з підготовки ґрунту. Якщо хочете змінити дизайн свого саду цього року, зараз ідеальний час, щоб спланувати нові функції та модифікувати існуючі.

Очистіть грядки: лютий – ідеальний час, щоб очистити їх від листя, гілок та інших відходів, які накопичилися там і можуть бути легко утилізовані в садових компостерах. Все залежить від вашого місця розташування, якщо  сніг розтане і прогріється земля можна почати посів деяких рослин.

Обробка плодових дерев: Вони повинні бути готові до зими ще з осені, але якщо ви не встигли, то можете це зробити в лютому. Видалити гострою пилкою всі сухі і пошкоджені гілки і обробити їх засобами захисту від шкідників. Для утилізації зрізаних гілок можна використовувати подрібнювачі.

Планування нових ділянок: якщо ви плануєте розбити нову ділянку для посадки городини, зараз ідеальний час підготуватися до цього. Подумайте, що ви хочете посадити, наскільки велика грядка вам потрібна, де обрати найкраще місце та яка земля у вас є. Можете почати підготовку ґрунту  – розпушити його, наприклад, культиватором, додати добрива за допомогою ручного розкидача та мульчувати.

Інструменти, якими ви користувалися наприкінці минулого сезону слід очистити, відремонтувати та зберігати в безпечному місці. Якщо маєте садові машини, такі як газонокосарка, бензопилка або тример, їх також слід підготувати та, якщо необхідно, професійно відремонтувати в сервісному центрі дилера. Зараз гарний час  щоб придбати нові інструменти, якщо це необхідно.

Хоча лютий може здатися невдалим місяцем для посадки дерев і кущів, сприятлива погода може бути ідеальною для цієї діяльності. Якщо коріння рослин здорові, а ґрунт достатньо дренований, немає причин зволікати з посадкою. Однак якщо погода не сприятлива, можна відкласти посадку до весняних місяців.

Якщо у вашому саду чи будинку є квіти та інші рослини, лютий – хороший місяць, щоб подбати про них. Перевірте полив, підгодівлю та, можливо, пересадку рослин, які цього потребують. Якщо у вас немає квітів, можете зайнятися плануванням і вибором нових видів, які підійдуть до вашого інтер'єру та ландшафтного дизайну.

У лютому в саду багато справ, хоча це може бути не найкращий час для робіт на природі. Однак садівництво взимку має багато переваг, наприклад полегшує роботу навесні.

Короткі рекомендації по підготовці до весняного сезону:
Розплануйте та підготуйте ділянку під посів
— Очистіть та обробіть плодові дерева
— Відремонтуйте садові інструменти та техніку