А як бути з грядками, коли ми зберемо останні плоди?

Цьогорічний сезон перейшов у другу половину, і клумби поступово дають останні плоди. Після того, як ви зібрали останній урожай, саме час ретельно підготувати грядки до наступного сезону.

Грядки необхідно прополювати і виривати старі рослини, які вже не плодоносять. Ми можемо відразу додати компост, щоб грядки були готові до нових посадок і посіву навесні. З лопатою, сапою та граблями на багатьох знову чекає довга й важка робота.

Решта з нас, хто зрозумів переваги культиваторів, підготує грядки за лічені хвилини, чого неможливо досягти за допомогою ручних інструментів.

Акумуляторні або електричні культиватори чудово працюють на невеликих клумбах. Вони легкі, спритні, зручні в управлінні, тому не проблема використовувати їх і в теплиці. Ножі, що обертаються, порушують ґрунт на грядці на глибину понад 20 см. Він чудово змішує його навіть із додаванням компосту чи добрив. Звичайно, ідеально підійде добре визрілий компост, який ви приготуєте в власному компостері, або гній, бажано кінський або кролячий.
Якщо у вас важкий глинистий ґрунт, просто додайте пісок, щоб полегшити ґрунт. Культиватор ідеально змішує ґрунт і пісок, і ви можете сподіватися на кращий урожай наступного року.

Навесні достатньо ще раз розпушити грядку культиватором, розрівняти поверхню граблями, дати постояти 2-3 тижні і можна садити і сіяти.

Якщо ви ще вагаєтесь, чи варто купувати маленький електричний культиватор заради кількох невеликих клумб і теплиці для овочів, повірте, хто хоч раз спробував культиватор, той більше не візьме в руки лопату чи сапу. Хоча ви не дуже зацікавлені в економії часу і сил, тільки через якість розпушування і методу перекопування компосту і добрив, культиватор однозначно того вартий. Рівномірно змішані поживні речовини в ґрунті позитивно вплинуть на якість наступного врожаю. Коли ваш сусід із заздрістю визирає через паркан, ви повинні поділитися цим зростаючим секретом...