Не будь рабом свого саду!

Важко знайти сучасний сад без хоча б невеликого газону. Але догляд за газоном потребує значного впливу протягом більшої частини року. Найбільше часу займає регулярне косіння.

Особливо зараз, коли сонце ще не таке сильне і дощі йдуть досить часто, газон росте буквально на очах.

Роботи-газонокосарки ще не завоювали довіру багатьох людей. Перші моделі, які з’явилися на ринку багато років тому, часто були ненадійними і могли косити лише дуже обмежену ділянку. Проте сьогодні сучасний робот може впоратися навіть з газоном площею понад 1500 м2. На те, щоб косити таку ділянку класичною косаркою, напевно, ви витратили б пару годин. Сучасні роботизовані газонокосарки оснащені безліччю датчиків, які утримують її в зоні, призначеній для косіння, а також забезпечують безпечну роботу. Наприклад, датчики положення негайно вимикають косарку, коли вони виявляють надмірний нахил косарки, щоб леза не могли нікого поранити. Датчик дощу гарантує, що косарка не косить під дощем. І якщо виникне будь-яка інша причина, через яку косарку потрібно негайно зупинити, у верхній частині є справді велика червона кнопка, яка негайно вимикає косарку.

  Зрозуміло, що роботизована газонокосарка заощадить вам багато часу. Ще однією перевагою є абсолютно безшумна робота. У багатьох селах заборонено шумну діяльність, тож у неділю чи свято не можна виходити з галасливою мотокосою.

Завдяки тому, що робот може косити, наприклад, щодня, газон швидко густіє і позбавляється від бур'янів. Більшість бур'янів не можуть довго витримувати регулярне скошування. Як тільки бур'ян трохи підросте, косарка його зрізає, і бур'ян з часом стає настільки слабким, що висихає. Тож навіть не має шансу зацвісти і розмножитися насінням.

 

Газонокосарка-робот не утворює відходів, оскільки мульчує газон. Оскільки він регулярно косить, то зрізає лише кілька міліметрів газону. Ці шматочки трави швидко висихають і гниють, стаючи природним добривом для газону.
Важливо також зазначити, що регулярне косіння газону є більш корисним, ніж швидке косіння великою газонокосаркою. Газонокосарка-робот рухається відносно повільно, її леза гострі, як бритви, тому вона буквально зрізає кожну стеблину ідеально рівно лише на кілька міліметрів. Завдяки цьому газон не зазнає ударів під час косіння. При зрізанні він не висихає, а оскільки його регулярно зрізають, то не буває так, щоб під час скошування нижня частина стебел раптово була виставлена ​​на сонце, як при нерегулярному скошуванні. Таке раптове потрапляння ультрафіолетового випромінювання на нижню частину листя, яка не звикла до світла, зазвичай означає шок для газону, який газону потрібно багато часу, щоб впоратися з ним.

 

             Наскільки важко керувати газонокосаркою-роботом?

Це не складно, просто займе трохи часу. Площа, яку буде косити газонокосарка, повинна бути визначена напрямним тросом. Він діє як невидима огорожа, через яку косарка не може проїхати. У той же час газонокосарка знаходить зарядну станцію після кабелю, на якій вона може заряджатися самостійно. Ви можете закріпити кабель по периметру саду шпильками, але якщо ви хочете запобігти його пошкодженню, зберігайте його на 1-2 см нижче землі. Просто злегка притисніть плоску лопату і зробіть в газоні канавку, в якій заховаєте кабель. Це йде досить швидко. Якщо у вас в саду є, наприклад, дерево, то не потрібно ним займатися. Косарка має датчики удару. Коли він врізається в дерево, він відступить, розвернеться і продовжить косити в іншому напрямку. Косарка оснащена безліччю датчиків, які забезпечують її рух, а також безпечну роботу. Наприклад, якщо ви візьмете косарку або вона перекинеться, леза негайно зупиняться, щоб запобігти травмам.

Щойно кабель подовжено і зарядну станцію підключено до мережі, все, що вам потрібно зробити, це встановити дату й час на газонокосарці та вибрати дні та години, коли косарка має косити. Йому це легко вдається, коли вас немає вдома. Або, навпаки, ви можете відпочити на терасі з хорошим напоєм і спостерігати, як робот працює за вас.