Підготовка газонокосарки до зими для довгого терміну служби

Хоча здається, що цього року нам доведеться косити траву трохи довше, ніж зазвичай, але швидко наближається той час, коли ми коситимемо газон востаннє цього сезону. При останньому косінні, залиште газон трохи вищим, щоб він краще переніс зиму. Потім настав час підготувати газонокосарку до зими.

Правильна підготовка косарки до зими досі недооцінюється, і для багатьох це означає просто косити і зберігати косарку десь у сараї, щоб вона не заважала і не потрапляла під дощ. Потім навесні люди не можуть зрозуміти, чому не заводиться косарка, хоч восени вона працювала без проблем. Вони проклинають газонокосарку, її виробника та конструкторів, а насправді самі створюють проблему.

Проблема в бензині, що залишився у баку

  • Сучасне паливо містить етанол. Етанол досить добре розчиняється у свіжому бензині, але якщо залишити його в баку на кілька тижнів, він відокремиться від бензину. Етанол має властивість розчиняти пластифікатори. Тому всі пластикові деталі, такі як паливопроводи, прокладки, поплавки або діафрагми, стають крихкими і через деякий час можуть зруйнуватися.
  • Друга властивість етанолу у тому, що він пов'язує атмосферну вологу. Він починає реагувати з водою, яку пов'язує із собою, і утворює густий гель, що нагадує напівпрозору гуму. Ця речовина засмічує дрібні паливні канали у карбюраторі. А засмічений карбюратор – найчастіша причина, через яку газонокосарку неможливо запустити навесні. Видалити етанол, що розклався, з карбюратора дуже складно, часто доводиться повністю замінювати карбюратор.

Єдиний спосіб запобігти цьому – повністю злити паливо з косарки на зиму і, якщо карбюратор має зливний гвинт на камері поплавця, також злити залишки палива з карбюратора. Як варіант після зливу палива з бака можна спробувати запустити косарку на залишках палива в карбюраторі, щоб паливо згоріло.


Ніколи не кладіть газонокосарку на бік!

Косарку на зиму необхідно почистити, особливо нижню частину від залишків трави. Волога, що залишишилась під брудом, прискорить корозію шасі.Моторну газонокосарку слід нахиляти так, щоб циліндр двигуна був спрямований вгору. Ніколи не нахиляйте його на бік або вниз, оскільки масло могло перетекти з області колінчастого валу клапана, в циліндр і проникнути в карбюратор або вихлопну систему.


Необхідно очистити нижню частину корпусу
Якщо вам потрібний доступ до відсіку для ножів, зніміть кошик і нахиліть газонокосарку назад. Тоді ви зможете з легкістю почистити нижню частину або, можливо, відкрутити та заточити ніж. Не забувайте завжди від'єднувати провід свічки запалювання, коли щось робите в області ножа! Хоча це малоймовірно, двигун може підстрибнути при повороті леза. Для косарок із електростартером також від'єднайте акумулятор.


Перевертати газонокосарку набік так можна лише тоді, коли у двигуні немає олії.
Якщо ви хочете провести більш ретельне обслуговування газонокосарки, непогано було б одночасно із заміною масла провести ретельне чищення та огляд, коли ви зливаєте стару олію з двигуна. Нову олію додавайте лише після виконання всіх операцій.


Зберігайте акумулятор

Деякі типи газонокосарок оснащені електростартером та акумулятором. Завжди вимикайте акумулятор і зберігайте його взимку в місцях, де він не замерзне. Перед зберіганням зарядіть свинцево-кислотні акумулятори до 100% ємності, зберігайте літієві акумулятори зарядженими приблизно на ¾ ємності. Це продовжить термін їхньої служби.


Змастіть все ретельно
Змастіть всі частини, що рухаються маслом і не забудьте змастити троси. Про них часто забувають. Навколо троса часто затримується волога, трос згодом піддається корозії, стає крихким і ламається. Регулярним змащуванням, ви забезпечите його безперебійну роботу та продовжите термін служби у кілька разів.

Перед новим сезоном, перевірте та при необхідності замініть свічку запалювання, масляний та повітряний фільтр. Рекомендації, як часто їх змінювати, можна знайти в інструкції від виробника. Зазвичай він проводиться щорічно.


Перевіряйте та заточуйте ніж

  • Перед заточуванням ретельно очистіть ніж від залишків трави, бруду та інших забруднень
  • Під час заточування ножа, щоб уникнути порізів або пошкоджень шкіри одягайте рукавички
  • Дотримуйтеся кута точіння, який вказаний в інструкціях від виробника газонокосарки
  • Після точіння перевірте баланс ножа, щоб переконатися, що він рівномірно збалансований.
  • Якщо ніж має значні пошкодження, які не можна виправити заточуванням, розгляньте можливість заміни ножа.


Якщо нічим не нехтувати, навесні достатньо лише долити свіжого палива і косарка готова до використання.