Плануєте будівництво теплиці?

Кінець літа і початок осені – ідеальний час для будівництва нової теплиці. Сонце вже не має такої сили і працювати можна цілий день. У готовій теплиці потім ви тільки підготуєте грунт для весняного посіву і посадки восени.

Ви можете задатися питанням, навіщо купувати теплицю, якщо можна побудувати самостійно дешевше і швидше. Але це не зовсім так. Дешева плівка живе ледве один сезон. Дорожчі та якісніші служать ледве 5 років. Сьогодні, мабуть, не варто вигадувати складну конструкцію власної теплиці, краще купити готовий комплект.

Наприклад, теплиці HECHT оснащені полікарбонатом з ультрафіолетовим шаром, а їх конструкція виконана з легких алюмінієвих профілів, які не піддаються корозії. Зібрати таку теплицю можуть дві людини за один день.

Також ідеальним вирішенням є маленькі теплиці з поліетиленовим покриттям.


Вибір місця для теплиці
Важливо вибрати відповідне місце для теплиці. В ідеалі сонце повинно світити на теплицю цілий день, і в той же час вона повинна бути добре захищена від сильного або поривчастого вітру. Більшості теплиць потрібно щонайменше шість годин прямого сонячного світла на день, тому візьміть до уваги, які ділянки вашої власності отримують найбільше сонця. Розміщувати її десь під деревом точно не варто, його можуть пошкодити падіння плодів або гілок.
Чи потрібен фундамент для вашої теплиці?
Для тривалого терміну служби рекомендується будувати теплицю на якісному фундаменті з бетону або цегли. Залежно від матеріалу фундаменту, його можна використовувати як підлогу. Однак, додавання окремої підлоги має свої переваги, які варто враховувати.


Важливість підлоги теплиці
Однією з найважливіших причин для встановлення підлоги в теплиці є забезпечення довговічної та легко очищуваної поверхні. Це захистить теплицю від вологості та шкідників, а також полегшить збереження чистоти всередині. Підлога також може додавати теплоізоляцію, допомагаючи зберегти тепло в теплиці взимку. Для підлоги можна використовувати: бруківку, гравій, мульчу(солому), цеглу, декоративний камінь, тротуарну плитку,тепличний вініл.
Вибір матеріалів для покриття
У сучасних теплицях скло у вікнах часто замінюють листами полікарбонату. Перевагою є те, що вони легкі, достатньо міцні, а також, на відміну від скла, забезпечують кращу теплоізоляцію.
Листи високоякісного полікарбонату додатково покриті УФ плівкою. Це захищає полікарбонат від впливу УФ-випромінювання, таким чином запобігаючи деградації матеріалу. Полікарбонат під дією тривалого ультрафіолетового випромінювання може втратити прозорість і поступово побіліти. Деяким рослинам УФ-випромінювання теж може не піти на користь, тому захисний шар на листах приносить тільки користь.
Догляд за теплицею

  • Взимку важливо не залишати на теплиці товстий шар снігу. Сильний мокрий сніг може погнути алюмінієві профілі та зламати полікарбонатні листи.
  • Утримання теплиці в чистоті – це не тільки хороший спосіб забезпечити організоване робоче місце, але й може допомогти зберегти здоров’я ваших рослин! І скло, і полікарбонат слід утримувати в чистоті та очистити від рослин. По можливості рослини не повинні торкатися скла. Контакт між ними може дуже швидко розмножити цвіль через уловлену вологу та вплив сонця, що може призвести до відмирання листя.
  • Вентиляційні отвори необхідні для належного функціонування вашої теплиці як садової ємності. Без вентиляційних отворів ви не отримаєте свіже повітря, що надходить у вашу теплицю ефективним і дієвим способом.