Сонячний підігрів води в басейні: Не помиліться при підключенні

Сонячні термобатареї в нашому кліматі можуть продовжити сезон купання в басейні на кілька тижнів. Енергія сонця є безкоштовною, і оскільки вони зазвичай підключені до контуру фільтра, вода в басейні може бути теплою з весни до осені без збільшення витрат на обслуговування басейну. Однак для того, щоб панелі використовувалися ефективно, їх необхідно правильно з’єднати. В іншому випадку може виникнути ситуація, коли панелі будуть охолоджувати воду.

Досить часто ми можемо зустріти, що власник басейну купує одну або декілька панелей, підключає їх до виходу фільтрації та підключає вихід від панелей до басейну. Це просте рішення, яке певною мірою спрацює. Відфільтрована вода нагрівається в панелях і стікає в басейн. Але тільки якщо світить сонце. У дощові дні, коли температура може опускатися нижче 20 °C, панелі охолоджують воду. Наступного дня, коли сонце зійде на небі і стовпчик термометра підніметься вгору, ви з подивом виявите, що вода в басейні ледве має 20 °C, а це точно не комфортна температура для купання.

Можна не вмикати фільтрацію в холодні дні, щоб вода не циркулювала через панелі, які виконують функцію охолоджувача, але тоді у воді можуть накопичуватися гнилі домішки, які призведуть до помутніння та сприятимуть утворенню водоростей. Так що з цим робити?

Рішення дуже просте. Підключіть до контуру двоходовий клапан, щоб відвести воду від панелей. За допомогою шланга або труби ви створюєте другий контур, і залежно від того, в яке положення ви перемикаєте клапан, вода буде протікати або через панелі, або по контуру навколо них.

Переваги цього рішення подвійні. У холодні дні панелі не охолодять воду. Однак якщо виникне ситуація, коли тривалий час стоїть тропічна погода, панелі можуть перегріти воду в басейні. Купання в надто теплій воді вже не приносить освіження, а крім того, у перегрітій воді легше розмножуються водорості, і для підтримки її якості потрібно більше хімії та зусиль.

Завдяки такій дрібниці, як двоходовий клапан, ви зможете краще контролювати температуру води та її якість.