Це ідеальний час для літньої обрізки деяких дерев

Із закінченням свят настає ідеальний час для зрізання деяких дерев, як плодових, так і декоративних. Літня обрізка фруктових дерев має великий вплив на здоровий ріст і врожайність. У випадку з декоративними деревами, навпаки, літній зріз дозволить нам досягти бажаної форми.

Плодові дерева і кущі зазвичай обрізають з метою полегшення крони і коригування її форми. Хоча кожен вид дерев вимагає певного підходу та часу обрізки, в принципі те саме стосується більшості дерев:

В першу чергу необхідно видалити хворі, пошкоджені та мертві гілки. Це дозволить уникнути поширення хвороб на інші частини дерева.

Другим кроком є ​​видалення гілок, які ростуть у крону. Мета – створити повітряну і добре освітлену крону. Циркуляція повітря та достатнє освітлення обмежать поширення хвороби та сприятимуть здоровому росту плодів.

Зріз також дозволить сформувати корону. Видаліть гілки, які знаходяться занадто низько над землею, обріжте довгі молоді гілки, які виросли занадто швидко і утворюють тонкі прути. Ви можете легко вплинути на напрямок росту крони, зрізавши гілку трохи вище великої здорової бруньки або пагона, який росте від гілки в бажаному напрямку, як правило, поза кроною.

Важливо планувати і бажано вчасно обрізати молоді гілки. Це дозволить уникнути необхідності глибоких зрізів, які деякі дерева погано переносять.

Не забудьте обробити рани на деревах воском або бальзамом. Будь-яка відкрита рана є вхідними воротами для інфекції і гнилі.

Після більш ретельної обрізки зазвичай рекомендується залишити дерево принаймні на один сезон для відновлення.

В кінці літа ми також можемо провести остаточне формування туї. Це слід після весняного зрізу, який роблять пізньою весною. Під час весняної обрізки обрізають нові відрослі гілки, які швидко проросли з весни. В кінці літа тую можна розрівняти і надати їй форму кущорізом.


Які інструменти ви використовуєте для стрижки та обрізки?

Для більш товстих гілок підійде ручна або ланцюгова пила. Бензопили можуть працювати від двигуна внутрішнього згоряння, електричного або акумуляторного двигуна. Зазвичай вони розміщуються на висувній телескопічній штанзі, тому ними можна легко видаляти навіть гілки в кроні висотою кілька метрів.

Використовуйте ножиці для окремих тонких гілок. Залежно від товщиниі гілки оберіть великий важільний, кроковий або маленький ручний секатор.

Для живої огорожі найкраще підійдуть кущорізи для живої огорожі. На вибір є моторні, електричні або акумуляторні. Для високих кущів підходять кущорізи з телескопічною штангою, якими також можна зрізати огорожі висотою 3-4 м.

Важливо тримати всі інструменти в чистоті, щоб хвороби не переносилися між деревами.