Навчіться правильно розпалювати каміни та печі

Ви придбали камінну піч HECHT? Коли справа доходить до першої печі, ви можете не знати, як швидко і легко її затопити. І не виключено, що навіть найдосвідченіші знайдуть у нашій статті уроки.
Наступна процедура більш менш універсальна для камінів, камінних топок та інших печей на твердому паливі.

 

Підготовка важлива

  1. Піч має бути чистою. Забиті золою грати перешкоджають проходженню повітря, тому ретельно очистіть грати і витрусіть золу із зольника. Ви можете значно полегшити цю роботу за допомогою пилососа для золи. Великою його перевагою є вбудовані пиловловлюючі фільтри запобігають поширенню дрібнодисперсної золи в приміщення, що не може бути запобігання звичайним підмітанням віником і лопатою.
  2. Спочатку перевірте, чи відкрито заслінку на виході з печі в димар. Одночасно відкрийте повітряну заслінку на попільничці. При обігріві можна досягти кращого потоку повітря, залишивши попільничку трохи піднятою. Однак не залишайте відкриту попільничку без нагляду, оскільки з неї можуть летіти іскри.
  3. Для розведення багаття слід використовувати лише сухі дрова. Помістіть одне поліно хрест-навхрест у топку і помістіть ще два поліни поруч над ним. Між верхніми колодами вставте якісну запальничку, газету не рекомендуємо, при спалюванні вона залишає плями на склі. Не використовуйте блискучий папір (наприклад, журнали) вони погано горять, виробляють багато золи і часто гаснуть самі собою. Ідеально підходить класичний газетний папір. Зім'ятайте окремі аркуші в кульки, якщо сумніваєте одночасно кілька шарів паперу, вона погано горітиме.
  4. Насипте на запальничку велику кількість стружки деревини. Їх має бути достатньо, щоб утворилося достатньо вугілля, щоб упіймати колоди внизу. Після розпалу негайно зачиніть дверцята, щоб у піч потрапив протяг.
  5. Зачекайте, поки більша частина полін не згорить до стану гарячого вугілля, додайте дрова і відрегулюйте подачу повітря, щоб запобігти переповненню.

 

Що таке затор?

Якщо надто сильно перекрити подачу повітря, вогонь не зможе «дихати» і з розпеченої деревини виділятимуться легкозаймисті гази, які неможливо спалити (так звані деревні гази). При наступному відкриванні дверцят печі ці гази, що скупчилися, можуть злегка вибухнути - з печі виривається полум'я. Ви можете легко запобігти ядусі, регулюючи подачу повітря тільки настільки, щоб полум'я не гасло.