Культиватор для городу: в чому його перевага і як вибрати найкращий?

Весна цього року не поспішає. Інший раз у нас часто і ті грядки засівали, і садили, але цього року заболочені грядки не вдалося добре перекопати, а розсаду ще треба захистити в теплі від ранкових заморозків. Сподіваємося, ми нарешті побачимо ясну погоду і зовнішня температура повернеться до нормальних значень. Але потім буде справжній безлад, коли доведеться якомога швидше готувати грядки до майбутнього сезону. На щастя, правильна садова техніка може допомогти в цьому.


Культиватор - це машина, яка використовується для підготовки ґрунту до посіву або посадки рослин. Культиватор працює на невеликій глибині (15 - 30 см) і порушує його структуру, тим самим забезпечуючи кращу повітропроникність, покращуючи водний і поживний режим і тим самим підтримуючи ріст рослин.


Перекопування та перекопування грядки вручну за допомогою лопати та сапи може зайняти фізично та багато часу. Залежно від розміру та твердості ґрунту це може зайняти кілька годин, іноді кілька днів. Використовуючи культиватор, ви зможете заощадити години праці та покращити якість вашої клумби. Культиватор може не тільки швидко і легко підготувати ґрунт для посіву або посадки рослин, але також дозволяє рівномірно вносити добрива в ґрунт так, як це неможливо зробити за допомогою звичайних ручних інструментів. Коли добриво рівномірно змішується з ґрунтом, це дозволяє рівномірно розподілити поживні речовини. Це гарантує, що всі рослини мають хороший доступ до поживних речовин, що призводить до рівномірного росту та кращого врожаю. Рівномірне внесення добрив також запобігає надлишку добрива в одній точці, що може призвести до опіків коренів.


Вибір правильного культиватора для вашого саду залежить від розміру грядок і типу ґрунту, який ви будете обробляти, а також бажаної глибини копання.

Навіть невеликий акумуляторний культиватор впорається з роботою 10 чоловік на клумбах. Але завести нову клумбу недостатньо.

Якщо ви займаєтеся садівництвом більше для розваги і маєте лише кілька невеликих грядок у своєму саду, ви, ймовірно, можете обійтися маленьким електричним культиватором. Ви точно будете здивовані тим фактом, що підготовку грядок до посадки та посіву, якою ви зазвичай займалися, наприклад, весь день, можна виконати за допомогою культиватора за кілька хвилин, до того ж набагато краще. Перевагою електричного культиватора є невелика вага, що дозволяє легко керувати ним. Однак він не підходить для важких грунтів, і призначений для регулярного обробітку клумб.

  • Недоліком електричного культиватора є необхідність присутності кабелю живлення, на який потрібно постійно звертати увагу. Тому для невеликих грядок ви також можете розглянути акумуляторний культиватор.
  • Великим плюсом електричних і акумуляторних культиваторів є те, що вони не виділяють в повітря випаровування, тому з ними можна працювати навіть в теплиці.


Мотокультиватори зазвичай набагато потужніші за електричні. Навіть для невеликих клумб можна придбати, наприклад, двотактний культиватор меншого розміру з шириною зрізу до 30 см. Він підходить там, де немає електрики, але в теплиці з ним працювати не можна. Отруйні пари з вихлопу швидко спричинять проблеми зі здоров’ям у вентильованій зоні гардеробної.

З середніми мотокультиваторами ви без проблем впораєтеся навіть із середніми грядками. Зараз, коли ціни на продукти стрімко зростають, можна навіть вирощувати картоплю.

Великий багатофункціональний культиватор – це правильний вибір для пристрасних садівників, які серйозно займаються вирощуванням і мають великі клумби. Потужний двигун дозволяє не тільки приводити в рух ножі культиватора з шириною захвату більше одного метра, для таких машин доступні й інші аксесуари, такі як плуги, картоплекопачки, лопати, косарки, снігоочисники та ін. Найпотужніші тоді можливі культиватори за допомогою коліс, а віз можна за кілька хвилин перетворити на одновісний трактор, що дозволяє, серед іншого, зв’язувати дрова на зиму. Одним словом, користуватися такою машиною можна цілий рік.